הסיבות הנפוצות לפציעות ספורט

0
42
הסיבות הנפוצות לפציעות ספורט

פעילות גופנית היא דבר מבורך, גם אם אתם עושים הליכה של 45 דקות 3 פעמים בשבוע או אם אתם עושים את הפעילות הגופנית המועדפת עליכם בצורה אינטנסיבית יותר. גם פעילות ספורטיבית מהנה יכולה לגרום לך לנזק ולכן יש לעשות זאת כמו שצריך ולהימנע ככל הניתן מפציעות ספורט,שהן כמעט בלתי נמנעות.

בחרנו להציג לכם מספר סיבות נפוצות לפציעות ספורט, על מנת שתוכלו להימנע מהן ולשים לב לכל שינוי. במידה ושמתם לב לשינוי כזה או אחר יש לפנות לגורם מטפל.

פציעות ספורט שכדאי לשים אליהן לב

פציעות ספורט הן דבר משותף למתאמנים חדשים וגם למנוסים. בחרנו להציג כן מספר פציעות  שהספורטאים חשופים עליהם בזמן בפעילות גופנית:

  • נקעים חוזרים בקרסול – נקע מתרחש כשמסובבים את הקרסול  אם זה במהלך ריצה או בכל פעילות גופנית מאומצת אחרת. אחד הגורמים העיקריים לנקע בקרסול הוא ההליכון בחדר הכושר. אם מתאמן מאבד לרגע אחד את שיווי המשקל, הוא יכול להחליק ליפול ולנקוע את הקרסול.
  • כאבים בשוקיים – כאבים בקדמת השוק, לרוב תהיה לאורך צידה הפנימי של השוקה, עלולים לסמן לנו על דלקת שרירים. דלקת שרירים תתפתח בעיקר כתוצאה מאימונים אינטנסיביים מאוד בחדר כושר, אימוני ריצה ואף אימוני קפיצה.
  • כאבים בגב התחתון – כאבים בגב התחתון לרוב נגרמים ממתיחות בשרירים הנמצאים בחלקו התחתון של הגב. כאבים אלו מופיעים לרוב באופן פתאומי, בדרך כלל יעידו  על הפעלת לחץ פיזי חזק מידי על גוגו של המתאמן.
  • דלקת בזרוע – אחת מהדוגמאות להופעתה של  דלקת בגידים של השריר הדו ראשי, אשר גורמת לחולשה בזרוע ולכאבים בכתף. דלקת זו עלולה להופיע כתוצאה של ביצוע פעולות גופניות שונות של הזרועה כמו הרמת משקולות, משחק גולף וטניס.
  • קרע בלברום הכתף – עוד פגיעה שעלולה להיגרם בעקבות פעילות יתר מאומצת של השרירים כמו הרמת משקולות. הקרע לרוב יגרום לקולות נקישה באזור הכתף. במקרה ואנו שמים לב לקולות נקישה אלו, למעשה יש ללכת לבדוק האם ישנו קרע באזור קדמת הכתף.
  • שברי מאמץ – אלו הם שברים קטנים שיכולים להופיע במספר מקומות ברגל כמו העקב והקרסול. שברים אלו נוצרים לרוב בגלל קפיצות ממושכות במקום, כמו במשחק טניס או כדורסל. השברים האלה יכולים לגרום לנפיחויות ולכאבים עזים. אם לא נטפל בשברי המאמץ הם עלולים להפוך לכרוניים.

אלו הן רק כמה מפציעות הספורט הנפוצות כיום.

שימו לב, אם אתם סובלים מפציעת ספורט כזו או אחרת, אסור לכם להתעלם ממנה.

יש לפנות בהקדם לרופא המטפל בכדי שיוכל להפנות אתכם לטיפול הנכון עבורכם וכך להקטין את הנזק העתידי.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here